Rampy

Rampy przeładunkowe pozwalają na szybki rozładunek i załadunek. Łączą powierzchnię ładunkową pojazdów z rampą, usuwając różnicę poziomów.

W ofercie posiadamy:

  • Rampy z najazdem uchylnym,
  • Rampy z najazdem wysuwanym.

Domki przeładunkowe

Domki przeładunkowe są na zewnątrz przed halą , są rozwiązaniem , które pozwala zarządzać energią i oszczędza miejsce. To umożliwia wykorzystanie całej powierzchni wewnątrz hali aż po jej zewnętrzne ściany. Brama do hali nie zamyka się i nie otwiera na rampie przeładunkowej, lecz jest prowadzona za nią aż do samej posadzki hali. Domki przeładunkowe z ocieplanymi bramami zaleca się do przeładunku towarów, które są wrażliwe na temperaturę oraz w remontowanych obiektach.

Domek przeładunkowy składa się z:

  • podestu z rampą
  • konstrukcji stalowej z poszyciem ścian i stropu
  • uszczelnienia
  • bramy

Uszczelnienia bram

Uszczelnienia bram chronią przed działaniem czynników atmosferycznych podczas przeładunku towarów. Chronią przed utratą ciepła w ogrzewanych halach, a w lecie zapewniają prawidłowy transport mrożonych i chłodzonych produktów.

Rodzaje:

  • Uszczelnienie klapowe – Dopasowują się do samochodów ciężarowych różnych wielkości, dlatego mają uniwersalne zastosowanie
  • Uszczelnienia pneumatyczne – Zapobiegają przenikaniu zimnego powietrza z zewnątrz do wewnątrz chłodni. Dokładnie przylega do ustawionej naczepy. Po zakończonym przeładunku i wyłączeniu wentylatora powietrze jest szybko wypuszczane z poduszek za pomocą prowadzonych wewnątrz lin napinających i przeciwwag.
  • Uszczelnienia dociskowe – Zakrywa szczelinę powstającą między samochodem ciężarowym a otwartymi drzwiami. To rozwiązanie jednak powoduje zmniejszenie szerokości otworu ładunkowego, przez co nie nadaje się do samochodów ciężarowych z górną klapą.

Naprowadzacze kół

Pomagają kierowcy podczas manewrowania pojazdem, naprowadzając samochód ciężarowy prosto do stacji przeładunkowej lub pod uszczelnienie bramy. To pozwala uniknąć uszkodzenia pojazdów, rampy i uszczelnienia bramy. Naprowadzacze kół są dostępne w wersji prostej i wygiętej.

Odbojnice

Odbojnice najazdowe chronią rampę i budynek przed uszkodzeniami. Amortyzują siły dynamiczne występujące podczas przeładunku samochodów ciężarowych, a jednocześnie są stabilne i elastyczne.